Złoto- symbol przepychu czy namiastka nowoczesności?

Zarówno w modzie, jak i w aranżacjach wnętrz bardzo często powracamy do tego co już było, do materiałów, wzorów, deseni czy kolorów, które były modne w przeszłości, a nieco później straciły na aktualności. Oczywiście to co wraca do mody, jest często zmienione, uaktualnione i dopasowane do współczesności. Elementem, który był i został po czasie wyparty, a teraz na powrót wraca do łask, jest złoto. Jak wykorzystywać elementy dekoracyjne w kolorze złota, by nie przytłoczyć aranżowanej przestrzeni zbędnymi dodatkami?

Elementy dekoracyjne w mieszkaniu

Trendem ostatnich miesięcy są lampiony i świeczniki emaliowane na złoto. Takie elementy dekoracyjne zestawione z nowoczesnymi czarnymi lub białymi meblami będą ciekawymi detalami, które unowocześnią salon, sypialnie czy nawet łazienkę. Jakie lampiony i latarenki wybierać? Metalowe, geometryczne będą ciekawym elementem dekoracyjnym, a dodatkowo w ładnym, złotym kolorze dodadzą szczypty elegancji, chłodnemu dekoracyjnie pomieszczeniu. Jako elementy dekoracyjne warto w łazience zastosować na przykład złote kurki czy krany oraz pojemnik na szczoteczki czy mydelniczkę w złotym, lub brudno złotym kolorze. Wszystko oczywiście zależy od tego, z jakimi kolorami złoto zostanie zestawione, natomiast w nowoczesnych wystrojach wnętrz to właśnie biel, czerń i grafit nadają się do takich zestawień idealnie.

Zastawa stołowa

Elementem dekoracyjnym, bardzo często odgrywającym duże znaczenie na zdjęciach w Internecie, jest zastawa stołowa. W tym przypadku białe talerze, z cienkim dekoracyjnym paskiem w złotym kolorze czy kubeczki w złote kropki i napisy to ciekawe przedmioty, które nie tylko ładnie prezentują się na stole, ale również umożliwiają stworzenie pięknych zdjęć na instagram czy pinterest, co jest modne i coraz częściej praktykowane przez wiele osób. Ponadto do zastawy stołowej można zaopatrzyć się w sztućce, również w ładnym, złotym kolorze, które ze wspomnianą zastawą będą prezentować się bardzo elegancko.

 

Dodatki w mieszkaniu

Poduszki, koce, figurki, lampki nocne, czajnik na wodę w kuchni czy pojemniki na suchą żywność, to elementy wyposażenia wnętrz, na których można wnieść do mieszkania ciekawe wzornictwo i design. Takie dodatki wypełnią pustą przestrzeń, lub zagospodarują ją w odpowiedni sposób ułatwiając mieszkanie i życie w naszym lokum, dodatkowo ciesząc oczy właściciela. Na takich elementach wyposażenia wnętrz można delikatnie zaakcentować złote elementy jak grafiki, paski, kropki czy inne motywy, które ubarwią pomieszczenie i unowocześnią je.