Telekomunikacja znakiem naszych czasów

Zaopatrzenie w dobrej jakości materiały jest podstawą owocnej pracy budowlanej. Nie należy zapominać, że w dzisiejszych czasach telekomunikacja rozwija się w zawrotnym tempie, ponieważ ludzkie potrzeby są coraz większe w tym zakresie.

Sprawdź: Słupki oznaczeniowe od PTS Rabka

Każdy fachowiec doskonale wie, że słupek telekomunikacyjny jest niezbędny do budowy poszczególnych odcinków linii napowietrznych. Stosuje się go również do podwieszania kabli na istniejącej już podbudowie słupowej. Istnieje kilka rodzajów słupów tego typu: przelotowy, narożny, krańcowy, odporowy i rozgałęźny. Nie należy zapominać o głębokości zakopania słupa pod powierzchnią ziemi, gdyż ma to istotny wpływ na jego stabilność. Specjalna stopa znajdująca się u jego podstawy ułatwia montaż oraz zapobiega przedostawaniu się wilgoci i zanieczyszczeń z gruntu. Zamocowanie kabli umożliwiają specjalne kolanka wykonane z wytrzymałej rury karbowanej. Elementy stalowe chronione są przed korozją, co zapewnia bezpieczeństwo.

Kolejnym elementem mającym istotny wpływ na powodzenie przedsięwzięcia związanego z budową linii telekomunikacyjnej są słupki oznaczeniowe. Wykonywane są zazwyczaj z bardzo wytrzymałego betonu. Bardzo ułatwiają pracę wykonawcy, ponieważ dzięki nim może on dokonać odpowiednich pomiarów. Ich inną, niemniej ważną funkcją, jest możliwość oznaczenia w terenie trasy kabla telekomunikacyjnego i jego charakterystycznych punktów.

Ogromną zaletą jednych i drugich słupków jest ich dostępność w wielu rozmiarach. Dowolnie można dobierać ich średnicę i wysokość na potrzeby każdego projektu budowlanego.