Styl skandynawski

Jasne, przestronne pomieszczenia z dużą ilością bieli i drewnianymi elementami to cechy pomieszczeń zaaranżowanych w stylu skandynawskim. Styl skandynawski od kilku lat jest jednym z najbardziej popularnych styli aranżacji wnętrz. Bardzo łatwo stworzyć wnętrze w takim stylu, ponieważ pomieszczenia w stylu skandynawskim są proste, wypełnione naturalnymi dodatkami wykonanymi z drewna, metalu czy wikliny. Styl skandynawski będzie idealny dla wszystkich, którzy lubią ponadczasowe rozwiązania, na które moda nie zmieni się w ciągu roku, a zwyczajna wymiana elementów dekoracyjnych sprawi, że pomieszczenie zyska na charakterze.

Dominująca biel

Wielu osobom zbyt duża ilość białego koloru w pomieszczeniach kojarzy się ze szpitalem. Nic bardziej mylnego. Duża ilość bieli na ścianach, na meblach czy w dodatkach wcale nie musi razić i być odbierana w negatywny sposób. Odpowiednio przełamana biel to wspaniała baza dla każdego rodzaju pomieszczeń. Czystość formy i koloru pozwala na inwencję twórczą jeżeli chodzi o wybór detali, naczyń, wzorów czy kształtów. Geometria, motywacyjne cytaty czy sentencje, pasy czy kropki to elementy, które śmiało można wykorzystać w skandynawskich aranżacjach. Przełamanie bieli ścian obrazami w czarnych lub szarych ramach z grafiką z określonym wzorem, cytatem czy dziełem sztuki, będzie prezentować się niesamowicie, a co więcej, obrazy będą przez biel ścian dodatkowo wyeksponowane.

 

Drewno w stylu skandynawskim

Drewno w mieszkaniu czy pomieszczeniu zaaranżowanym w stylu skandynawskim, może być wykorzystane w różnoraki sposób. Po pierwsze, drewnem można wyłożyć podłogi. Dzięki temu mieszkanie zyska na naturalności, drewno wprowadzi do mieszkania swego rodzaju ciepło i klasykę. Ponadto drewno może być wykorzystane jako surowiec, z którego jest wykonany stół czy krzesła. Lite drewno odpowiednio zabezpieczone będzie prezentować się bardzo ciekawie i naturalnie. Ponadto elementy dekoracyjne wykonane z drewna to bardzo ciekawa opcja dla wszystkich którzy decydują się na styl skandynawski, ale niekoniecznie będą zdecydowani na ten styl za niedługi czas. Wykorzystanie elementów dekoracyjnych wykonanych z określonego surowca, pozwoli po czasie na wymianę elementów dekoracyjnych i łatwą i szybką zmianę wystroju wnętrza.

Styl skandynawski to nie tylko biel i drewno, ale również odcienie szarości, a zdecydowanym dopełnieniem aranżacji są czarne detale. Te klasyczne kolory zawsze do siebie pasują, a zestawione w konkretnej aranżacji sprawią, że pomieszczenie będzie wyglądać nie tylko na przytulne ale również eleganckie i nowoczesne.