Prysznic kontra wanna

Łazienka to miejsce wykonywania różnorakich czynności higienicznych ale również relaksu. Oczywiście wszystko zależy od możliwości, od wymiarów pomieszczenia i od armatury łazienkowej.  W przypadku aranżacji łazienki najtrudniejszym pytaniem okazuje się być, czy łazienkę wyposażyć w wannę czy w prysznic? Jest to o tyle ciężkie pytanie, że taka decyzja, może być zwykle decyzją podejmowaną na lata, gdyż remontu łazienki ze względu przede wszystkim na koszty, nie robi się często. Co zatem jest lepsze? Wanna czy prysznic?

Relaks kontra szybkość

Prysznic jest wygodny i pozwala na szybkie umycie ciała, ochłodzenie się w gorące dni, wykonanie wszelkich zabiegów higienicznych. Ponadto prysznic to oszczędność nie tylko czasu, ale też wody. Dodatkowym atutem prysznica, są jego małe gabaryty i fakt, że zmieści się on w każdej, nawet bardzo małej łazience. Wanna jest elementem wyposażenia łazienki, który potrzebuje sporo miejsca, by w ogóle mógł zostać zastosowany. Wanna w małej łazience zabierze niezbędną do innych czynności przestrzeń i na codzień będzie niewygodnym i zbędnym przedmiotem. Ponadto mając samą wannę w zasadzie każdego dnia jesteśmy zmuszeni do wchodzenia do wanny, nalania sporej ilości wody, w której musimy się umyć, ta woda razem ze środkami czystości stoi w jednym miejscu, po wyjściu z wanny czeka nas jeszcze jej czyszczenie. Korzystanie z wanny jest mniej praktyczne. Co jednak wtedy, gdy mamy ochotę na długą, relaksującą kąpiel w bąbelkach czy wieczór spa z maseczką na twarzy? Niestety  pod prysznicem coś takiego nigdy nam się nie uda natomiast w wannie można spędzić długi czas, w ciepłej i kojącej wodzie, odprężyć się i naładować akumulatory. Wanna pozwoli nam na peeling całego ciała, na wykorzystanie olejków do kąpieli czy poczytanie książki podczas czynności relaksacyjnych.

 

Chwila zawahania

Jeżeli nadal nie możemy się zdecydować to z pomocom przychodzą inne rozwiązania, jak na przykład połączenie wanny z prysznicem. Takie połączenie 2 w 1 będzie idealne nie tylko dla niezdecydowanych ale dla każdego, kto lubi prysznic a jego druga połówka woli wannę. Wanna będzie użyteczna również mając małe dziecko, które wygodniej będzie umyć po prostu w wannie. Wanna z prysznicem, zajmą tyle samo miejsca co wanna ale funkcja prysznica pozwoli na co dzień cieszyć się szybkości umycia ciała, a na przykład w weekendy korzystać z bogatych możliwości jakie ma do zaoferowania wanna. Wanna z prysznicem to rozwiązanie dla każdego, kto ma odpowiedniej wielkości łazienkę oraz odpowiednią ilość pieniędzy, bowiem taki zakup jest nico droższy niż w przypadku wyboru jednego z elementów armatury.