Niewielka komórka lokatorska- jak zaaranżować?

Podczas zakupu mieszkania w bloku, mało kogo na początku interesuje fakt, czy do mieszkania jest dołączona komórka lokatorska. Najczęściej są w bloku w piwnicy wydzielone tego typu pomieszczenia, jednakże czasami jest to element, który można otrzymać jako gratis w przypadku szybkiego zakupu, czy wartość komórki lokatorskiej jest oferowana jako rabat od zakupu mieszkania. W zasadzie nie ważne w jaki sposób komórkę lokatorską nabędziemy, ważne że jesteśmy w jej posiadaniu. Kiedy już etap wykończenia i wyposażenia mieszkania będzie już zakończony, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób zaaranżować to z pozoru nie wielkie pomieszczenie, by było jak najbardziej użyteczne.

 

Aranżacja ścian w komórce lokatorskiej

Komórka lokatorska to zwykle niewielkie pomieszczenie, które początkowo przez pośpiech, brak czasu i pieniędzy, staje się przysłowiową „graciarnią”. Najczęściej są tam przechowywane puste kartony po elektronice czy meblach, przedmioty z przeprowadzki, które są niepotrzebne ale sentyment sprawia, że nie chcemy się ich pozbyć, czy przedmioty do uprawiania aktywności fizycznych. Warto po czasie rozważyć aranżację komórki lokatorskiej, gdyż wraz z mieszkaniem i życiem, przedmiotów przybywa, również takich, które nie sa całoroczne i na pewien okres czasu powinny zostać schowane. Takim przedmiotem może być choinka, która najczęściej miesiąc maksymalnie stoi w mieszkaniu, ale na resztę miesięcy powinna być schowana i czekać na okres bożonarodzeniowy. Rower czy narty to również przedmioty sezonowe. Ważne aby na okres w którym nie są wykorzystywane, były przechowywane w odpowiednich warunkach, w których nie zniszczą się i nie stracą na wartości. Warto w komórce lokatorskiej pod sufitem zamontować specjalne wieszaki na sprzęt narciarski oraz podwieszany wieszak na rowery, gdyż są to przedmioty, które wymagają odpowiedniego przechowywania, a zajmują sporą przestrzeń. Przechowując je na podłodze, zajęłyby cenne miejsce, które można przeznaczyć na coś innego.

Półki w komórce lokatorskiej

Bardzo dobrym rozwiązaniem będą półki, na których będzie można trzymać kartony czy słoiki z przetworami domowymi lub nieużywane w danym momencie przedmioty. Półki pozwolą na organizację przestrzeni, na łatwy dostęp do przetrzymywanych tam przedmiotów i sprawią, że komórka lokatorska będzie pomieszczeniem uporządkowanym. Ponadto, ważny jest fakt, że im bardziej uporządkowana przestrzeń, tym więcej miejsca jesteśmy w stanie wygospodarować aniżeli w przypadku nieprzemyślanego umieszczania przedmiotów jeden na drugim do momentu aż pomieszczenie będzie pełne. Warto aranżować nawet niewielkie pomieszczenia, ponieważ można wiele zyskać, nie tylko dodatkowej przestrzeni ale również oszczędzić sobie nerwów podczas poszukiwania niezbędnych w danej chwili przedmiotów.