Nietypowe właściwości kreatyny

Jeżeli trenujesz siłowo, najprawdopodobniej już od dłuższego czasu wykorzystujesz różne suplementy dla sportowców do szybszego osiągania ustalonych celów. Szczególnie ważna jest dla ciebie kreatyna. To ona zasila mięśnie i pomaga je szybciej budować, korzystnie wpływając także na ogólny poziom siły i energii do ćwiczeń. Związek ten kojarzy się głównie z kulturystyką. Od lat panuje przekonanie, jakoby kreatyna powodowała nagły przyrosty mięśni i to niezależnie od tego, ile i jak ciężko się trenuje. Kreatyna nie jest jednak substancją poprawiającą tylko i wyłącznie wyniki sportowe. To także suplement, który jest w stanie wspomóc koncentrację i ogólne zdolności poznawcze. Z tych dwóch powodów kreatyna powinna cię zaciekawić. oczywiście to dobrze, że korzystasz z niej po to, by podnosić cięższe żelastwo, ale na podstawie suplementacji kreatyny przy okazji możesz liczyć na inne ciekawe efekty.

Sprawdź: lgd-4033 – WXN Labs

Opublikowano już mnóstwo badań na temat innych właściwości kreatyny, tyle że mało się o nich mówi, bo jednak temat wyglądu sprzedaje się teraz zdecydowanie najlepiej. Znajdź jednak chwilę wolnego czasu i zapoznaj się z wynikami tych badań. Okazuje się bowiem, że kreatyna jest związkiem wspomagającym pracę mózgu. Poprawia ona zdolności kognitywne. Jeżeli zaczniesz ją regularnie przyjmować, zauważysz, że twoja pamięć jest o wiele lepsza niż wcześniej i łatwiej możesz skupić się na wykonywanym zadaniu. Przestaniesz robić sobie długie przerwy, bo cały czas będziesz dysponować siłą i chęcią do działania. Również z tego powodu suplementy dla sportowców z kreatyną pomagają w osiąganiu lepszych efektów na treningach. Dzięki nim nareszcie maksymalnie koncentrujesz się na samych ćwiczeniach. Przestajesz się rozpraszać. A to ważne, by w trakcie treningu myśleć o tym, co się robi.

 

Jeżeli jednak i to działanie okaże się dla ciebie niewystarczające, spójrz jeszcze na suplementy diety nazywane adaptogenami. One też znakomicie usprawniają pracę mózgu. Dzięki nim będziesz i ćwiczyć, i uczyć się szybciej i efektywniej.