Motywy morskie w łazience

Łazienka to miejsce, którego nieodłącznym elementem jest woda. Woda najbardziej kojarzy się z morzem. Bardzo wiele osób marzy przez cały rok, by gdy już przyjdzie czas upragnionego urlopu, móc choć na chwilę wyjechać nad morze, położyć się na ciepłej, piaszczystej plaży, móc wdychać morską bryzę i po prostu odpoczywać. Ale wcale nie trzeba czekać cały rok, by poczuć morze w zaciszu własnego domu. Łazienka zaaranżowana w stylu marynistycznym to świetna opcja dla wszystkich tych, którzy kochają morze i najlepiej wypoczywają w plażowych warunkach. Styl marynistyczny wcale nie jest taki trudny, jak się wydaje i niekiedy same tylko detale sprawią, że w momencie wejścia do własnej łazienki, poczujemy się jak w nadmorskim kurorcie.

Kolorystyka w morskiej łazience

Jeżeli morze to kolor niebieski, jeżeli plaża, to kolor żółty, jednakże kolorami, które również występują w morskiej stylistyce są biel, brąz i czerwień. Głównym, najbardziej dominującym kolorem powinna być biel, ale w dużym stopniu powinien być również wykorzystany kolor niebieski. Warto również zastosować wzór poziomych biało niebieskich pasów, które kojarzą się ze stylem marynistycznym. Łazienka w stylu marynistycznym powinna również zawierać wiele elementów drewnianych, które swoim wyglądem będą nawiązywać do drewnianej łodzi czy do nadmorskiego mola. W łazience w stylu marynistycznym warto wykorzystać drewniane ale bielone meble, które również są charakterystycznym elementem tego stylu.

Dodatki w stylu morskim

Co najbardziej kojarzy się z morzem i co zwykle udaje się przywieźć ze sobą z nadmorskich podróży? Muszelki! Jako dodatek do łazienki zaaranżowanej w marynistycznym stylu idealne będą szklane misy czy wazony, w których znajdzie się piasek, oraz mnóstwo muszelek, kamyczków, bursztynów, patyczków wyrzuconych na brzeg czy innych nadmorskich znalezisk. Ponadto, warto w łazience umieścić metalowe lub drewniane lampiony wykonane w stylu latarni morskiej, w soczystym czerwonym kolorze. Taki dodatek sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej żywe i kolorowe. Ponadto, w bardzo wielu aranżacjach marynistycznych, szczególnie w łazience, można zastosować grube, ozdobne sznury powiązane węzłami marynarskimi, ręczniki z motywem kotwic czy koło ratunkowe. Takie elementy bezpośrednio nawiązują do morza, wprowadzają w pomieszczeniu dynamikę i dopełniają aranżację. Łazienka zaprojektowana w takim stylu pozwoli się zrelaksować, przywiedzie na myśl miłe wspomnienia z wakacji oraz wpłynie na poprawę humoru za każdym razem, gdy do niej wejdziemy.