Modelowanie ust – najważniejsze informacje dot. zabiegu

Nowoczesna medycyna estetyczna udowadnia, że kwas hialuronowy jest nie tylko skutecznym, ale i uniwersalnym środkiem wypełniającym niedoskonałości skóry. Tak też jest w przypadku ust, które w ten sposób można dość łatwo modelować.

 

Zalety modelowania ust

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego ma wiele zalet. Po pierwsze – jest to zabieg naturalny, z wykorzystaniem substancji znajdujących się w skórze człowieka. Po drugie – jest on całkowicie bezpieczny. Wreszcie po trzecie – jest to rozwiązanie skuteczne i trwałe, dzięki któremu kobiety mogą cieszyć się naturalnym wyglądem swoich ust. Zabieg modelowania wykonuje się m.in. w przypadku osłabienia struktury skóry wokół ust (np. niedobór kwasu hialuronowego), wystąpienia naturalnych procesów starzenia, a także ze względu na wady wrodzone.

 

Zabieg modelowania – krok po kroku

Nowoczesna medycyna estetyczna skupia się przede wszystkim na bezpieczeństwie Pacjentów. Dlatego każdy zabieg modelowania ust za pomocą kwasu hialuronowego jest poprzedzony wnikliwą analizą i konsultacją medyczną. Zabieg rozpoczyna się podaniem specjalnego preparatu znieczulającego, dzięki któremu pacjenci nie odczuwają jakiegokolwiek dyskomfortu.

Kolejnym etapem modelowania jest bezpośrednie wstrzyknięcie w głąb naskórka preparatu z kwasem hialuronowym. Iniekcji dokonuje się w miejscu, w którym wymagane jest wprowadzenie zmian plastycznych. Ze względu na swoją strukturę, kwas hialuronowy idealnie wypełnia wszystkie braki, gdyż jako żel doskonale rozprowadza się w wargach. Zabiegi modelowania ust dostępne u Doktor Monika.

 

Modelowanie ust – kilka słów o narzędziach

Zabieg modelowania wykonuje się za pomocą specjalnej kaniuli, czyli igły z odpowiednio zaokrąglonym ostrzem. Dzięki temu nie uszkadza ona naczyń krwionośnych, przez co zabieg nie kończy się opuchlizną i siniakiem. Oczywiście niewykwalifikowany i niedoświadczony specjalista może doprowadzić do wystąpienia późniejszych opuchlizn, ale i tak znikną one maksymalnie po kilku dniach.

 

Podsumowanie

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego to propozycja dla tych pań, które chcą, by ich usta w bezpieczny sposób stały się pełniejsze i piękniejsze.