Mieszkanie w stylu greenery

Moda na styl greenery zapanowała w zasadzie wszędzie. Greneery to z języka angielskiego zieleń, i choć styl taki zapanował głównie jako trend ślubny, to całkiem dobrze sprawdzi się również jako styl aranżacji wnętrz. Zielony to kolor, który jak wiadomo nie od dziś, jest kolorem uspokajającym, relaksującym i odstresowującym, dlatego warto postawić na zieleń, jeżeli chodzi o aranżację mieszkania czy domu.  Miejsce gdzie mieszkamy i spędzamy mnóstwo czasu, powinno wpływać na samopoczucie człowieka tak, jak kolor zielony, dlatego wykorzystanie koloru zielonego w mieszkaniu  wspaniały wybór i inwestycja w swój dobry humor każdego dnia.

Zielone wnętrze18

W  tym stylu dominuje zieleń, ważna jest gra kolorem a jak wiadomo zielony ma wiele odcieni. Warto zastanowić się, czy postawić na jeden jego odcień, czy raczej wolimy żonglować odcieniami, bawić się nimi w celu uzyskania najbliższej naszemu wyobrażeniu, koncepcji. Pierwszym elementem, który może być zielony, są ściany. Jest to podstawowa przestrzeń do zagospodarowania, którą najczęściej i tak malujemy aranżując wnętrze, jednakże czy jednolity kolor zielony na ścianie będzie faktycznie dobrym pomysłem? Lepszym może okazać się fototapeta, która ukazuje dżunglę, las lub łąkę, w zasadzie grafika nie ma znaczenia, ważne by główne skrzypce grał tam zielony kolor. Grafika zamiast pomalowanej na jednolity kolor ściany sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej dynamiczne i ciekawe. Bardzo interesującym rozwiązaniem, które można zastosować na ścianę, częściowo lub całościowo, jest sztuczna trawa. Taka trawa nie tylko sprawi, że wizualnie ściana będzie miała ciekawy wygląd, ale struktura 3D i zielony kolor sprawią, że pomieszczenie wykończone w taki sposób, będzie prezentować się dynamicznie i oryginalnie.

Meble i dodatki w stylu greenery

Butelkowa zieleń to bardzo ciekawy odcień, który jest elegancki i ponadczasowy. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zakup sofy i foteli do salonu, właśnie w takim głębokim, butelkowo-zielonym kolorze. Kolorowe pomieszczenia w większości przypadków mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało mało elegancko, jednakże nie w przypadku mebli i dodatków o tym odcieniu. Jeżeli jednak meble, które najczęściej powinny służyć przez kilka, a nawet kilkanaście lat, a gusta mogą się przez ten czas zmienić, warto zastosować zielony kolor w dodatkach czy roślinach w mieszkaniu. Zielony żyrandol, dużo zielonych, liściastych roślin, domowy mini ogródek w szkle z sukulentami czy zielone naczynia to elementy, które wprowadzą ciekawy klimat w mieszkaniu, a jednocześnie umożliwią szybką zmianę aranżacji w przypadku znudzenia się zbyt dużą ilością zielonego koloru w domu czy mieszkaniu.