Mieszkanie w odcieniach śliwki

Kolory często odgrywają ogromną role w przypadku aranżacji wnętrz. Zielony uspokaja, czerwony pobudza. Każdy kolor ma swoje właściwości ale tak na prawdę wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Niekiedy to właśnie czerwony kolor wbrew pozorom sprawi, że człowiek lepiej poczuje się we własnym domu, będzie pełen spokoju i opanowania. Jakie kolory wybierać, by pomieszczenia w domu były dynamiczne, eleganckie i spełniały nasze wymagania co do nowoczesnych aranżacji wnętrz? W jaki sposób zestawiać konkretne odcienie, by mieszkanie zyskało na elegancji, a zarazem było przytulne dla domowników?

Fioletowy zawrót głowy

Fiolet to kolor, który nada każdemu wnętrzu energii i witalności. Ponadto zestawiony z bielą i elementami czerni będzie prezentował się wspaniale, a mieszkanie będzie nowoczesne i eleganckie. Jak wykorzystać fiolet w mieszkaniu i jakie odcienie fioletu wybrać? Najlepszym i najbardziej atrakcyjnym odcieniem będzie zdecydowanie mocny, śliwkowy kolor, taki ciemny fioletowy. Fiolet można z powodzeniem użyć jako kolor na ściany, natomiast zaleca się przełamanie tego koloru innym, jaśniejszym, dla uzyskania lepszego efektu. Fiolet będzie wspaniale współgrał z bielą ale świetnie będzie się również prezentował z szarościami. W pomieszczeniach z fioletowymi ścianami bardzo dobrym rozwiązaniem są czarne lub białe meble z błyszczącym lub matowym wykończeniem. Ponadto dodatki w złocie czy biało czarne wzory na poduszkach w salonie czy na fragmencie ściany na tapecie podkreślą dodatkowo aranżację wnętrza.

Lawenda nie tylko w wazonie

Kolor lawendowy, delikatny fiolet, to kolor, który również świetnie pasuje do nowoczesnych pomieszczeń, natomiast w tym przypadku warto zrezygnować z czarnych mebli i ciężkich dodatków. Bielone meble czy elementy wykonane z jasnego, ciepłego drewna stworzą przytulny i prowansalski klimat oraz wprawią domowników w spaniały nastrój każdego dnia. W kuchni warto pomiędzy szafkami zastosować szklane płyty ochronne z grafiką w jasnym, pastelowo fioletowym kolorze, które rozjaśnią kuchnię i wprowadzą wspólny element łączący kuchnię z salonem czy resztą pomieszczeń w których kolor bladofioletowy został zastosowany. W mieszkaniach zaaranżowanych tak, że kolor jasno fioletowy odgrywa znaczącą rolę, ważne są również rośliny cielone i cięte, polne kwiaty. Warto zainwestować w ładne ale nie nazbyt wymyślne rośliny zielone i świeże kwiaty w wazonie, dzięki czemu mieszkanie będzie przytulne i pozwoli na relaks i upragniony odpoczynek.