Koszulki sportowe – czym kierować się przy wyborze?

Stawiając pierwsze kroki w sporcie warto przygotować się do tego w odpowiedni sposób. Jednym z czynników, warunkujących naszą chęć do treningów, jest odpowiedniej jakości odzież sportowa. Może się wydawać, że dla zupełnego amatora nie jest ona aż tak istotna, ale to tylko pozory. Nawet największa motywacja i zaangażowanie mogą nie wystarczyć, jeśli wysiłek będzie kojarzył nam się z dyskomfortem. Właśnie dlatego wiele początkujących osób kończy swoją przygodę ze sportem już po kilku pierwszych treningach. Zatem należy dokładnie przemyśleć to, jakiej odzieży potrzebujemy. Aby sobie to ułatwić należy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań.

Koszulki na zimę, czy na lato?

Oczywiście najlepiej jest, aby nasza aktywność trwała nieprzerwanie przez cały rok. Umożliwi nam to odzież dostosowana do warunków panujących na zewnątrz w danej chwili. W czasie lata, kiedy temperatura jest wysoka, zadaniem koszulki sportowej jest odprowadzanie wilgoci z naszego ciała na zewnątrz oraz zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza, umożliwiając ochładzanie się organizmu. Materiały na lato nie są aż tak zaawansowane technologicznie, przez co oczywiście tańsze w zakupie. Sytuacja staje się nieco bardziej wymagająca w chłodnych miesiącach. Ewakuacja potu z powierzchni skóry jest wówczas jeszcze ważniejsza, ponieważ wilgotna skóra, w połączeniu z niską temperaturą, bardzo szybko może doprowadzić nas do przeziębienia. Kolejnym istotnym zadaniem zimowej odzieży jest zapewnienie nam komfortu termicznego i ochrony przed chłodnym powietrzem. Poszukując koszulki sportowej na zimę, warto więc szczególnie zwrócić uwagę na jej jakość, ponieważ ma ona bezpośredni wpływ na nasze zdrowie.

Koszulki sportowe z długim rękawem – MMsport.pl

Jaki rozmiar koszulki jest odpowiedni?

Pamiętajmy, że wysokiej jakości materiały termoaktywne nie będą spełniały swojej funkcji, jeśli im na to nie pozwolimy. Niezbędnym warunkiem do ich działania jest prawidłowe dobranie rozmiaru w taki sposób, aby koszulka miała kontakt ze skórą i przez to szansę odprowadzać z niej pot. Naturalnie powinniśmy wystrzegać się również zbyt ciasnych ubrań, ponieważ będą utrudniały swobodny ruch, a w skrajnych sytuacjach powodowały otarcia skóry. Warto więc, aby zarówno termoaktywne koszulki sportowe męskie, jak i damskie, były wystarczająco przylegające do ciała, ale nie zbyt małe.

Który producent jest najlepszy?

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, natomiast pewne jest, że popularność marek takich jak np. Nike, Diadora, Under Armour, Certified London nie jest przypadkowa.
Korzystają z nich zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Warto więc wybierać odzież renomowanych marek z ugruntowaną pozycją na rynku.