Klasyczne i ponadczasowe

Czy mieszkanie w stylu klasycznym może być zarazem nowocześnie urządzone? Czy brązowa i kremowa kolorystyka może jeszcze kojarzyć się z czymś modnym i nowoczesnym? Oczywiście, wszystko zależy od tego jak zestawimy poszczególne dodatki i elementy wystroju wnętrz i nawet najbardziej klasyczne elementy mogą sprawić, że mieszkanie będzie modne i ponadczasowe. Jak zatem wykorzystywać drewno, kolory brzoskwiniowe, kremowe i brązowe by nadać pomieszczeniom nowoczesnego sznytu?

Diabeł tkwi w szczegółach

Jeżeli marzy nam się dużo drewna i masywnych mebli, to warto wybierać jasne, ciepłe drewno, albo głębokie, ciemnobrązowe, najlepiej z matowym, surowym wykończeniem. Takie drewno świetnie będzie komponowało się w również z białymi frontami czy wręcz na odwrót, w kuchni, białe meble z masywnym, drewnianym blatem. Takie połączenie będzie się świetnie prezentowało, będzie trwałe i eleganckie. Klasyczna sofa, z dużym zaokrąglonym zagłówkiem, pokryta jednokolorowym, przyjemnym w dotyku  materiałem zestawiona z ławą ze szklanym blatem, to kolejne elementy wystroju, które nawiązując do klasycznych elementów, będą w odświeżonej, nowszej i bardziej gustownej wersji. Ponadto stół z krzesłami w salonie będzie bardziej nowoczesny, gdy nad stołem bardzo nisko zostanie zwieszony żyrandol o ciekawym designie.

 

Oświetlenie

Klasyczne wnętrza kojarzą się z dużymi i masywnymi żyrandolami ze szklanymi, mleczno białymi kloszami. W nowoczesnych aranżacjach, na przykład w salonie duże żyrandole nadal pozostają modne, natomiast różnią się przede wszystkim designem i surowcem. Modny jest metal, sznury, widoczne, designerskie okablowanie czy przeźroczyste i ciekawie ukształtowane szkło. Dodatkowo bardzo ważnym elementem w nowoczesnych pomieszczeniach jest gra światła. Żyrandol bardzo często pełni rolę jedynie dekoracyjną, natomiast strumień światła pada z innych źródeł, na przykład z lampy podłogowej, z pasów ledowych umieszczonych za obrazami czy podwieszany sufit z ciekawie rozmieszczonymi halogenami.

Kolory

Klasyczne pomieszczenia mają to do siebie, że bardzo często cechuje je konkretne kolorystyka. Kolorami dominującymi są brązowy i beżowy kolor. Jak grać kolorami, by mieszkanie było utrzymane w nowoczesnym stylu? Mianowicie warto pomalować ściany na różne kolory, na przykład dwie ściany na ciemno brązowy, dwie na kremowy. Ponadto ciekawym rozwiązaniem są płytki 3D, które dodatkowo sprawią, że kolor nabierze głębi, a ściana będzie miała ciekawą fakturę. Brąz i beż w nowoczesnych pomieszczeniach warto przełamywać białym i czarnym kolorem, co nada im elegancji i klasy.