Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne?

Zaproszenia ślubne są jednym z tych elementów, który pary młode wybierają już na samym początku, często nawet w momencie, w którym dopiero co zaczynają myśleć o wynajęciu sali czy rezerwacji terminu w kościele. Jest to jednak dobry krok. Zaproszenia ślubne dla rodziców i pozostałych gości są przecież bardzo ważne i odgrywają kluczową rolę, bo to one informują bliskich o planowanych przez parę zaślubinach i imprezie weselnej. Jak je zatem wybrać? Najlepiej zrobić to metodą małych kroczków.

 

Krok pierwszy – wybór kolorystyki. Najlepiej takiej, która będzie od razu pasować do stylistyki całego wesela, czyli np. wybranych dekoracji kościelnych. Warto nawet wybrać taki jeden kolor przewodni, który będzie się później przewijać na różnego rodzaju elementach. Nie musi to być wcale biel. Równie wskazane są inne jasne i delikatne barwy, czyli np. popiel, róż bądź błękit. Lepiej natomiast unikać przesadnie ciemnych i mocnych kolorów. Czerń być może jest piękna i klasyczna, ale raczej nikomu nie kojarzy się z uroczystościami ślubnymi.

Sprawdź: zaproszenia ślubne sklep – Dekorak

Krok drugi – ustalenie rodzaju tekstu, czyli wybór czcionki, koloru tekstu oraz jego wielkości. Zaproszenia mają być czytelne i przejrzyste. Otrzymująca je osoba musi bez trudu przeczytać występujący na nich tekst i oczywiście go zrozumieć – tutaj nie ma miejsca na żadne niedomówienia czy niejasności. Nie należy jednak przesadzać w drugą stronę. Zaproszenia ślubne dla rodziców i znajomych mają być dość proste, gdyż nadmierna ilość treści sprawi, że ciężej je będzie przeczytać i zrozumieć. Bardzo ważny jest też styl i ogólny rodzaj czcionki. Tutaj można nieco bardziej zaszaleć. Istnieją nawet pewne klasyczne czcionki, które są często stosowane właśnie na zaproszeniach ślubnych.

 

Ostatnia już kwestia to rozmiar. Zaproszenia ślubne mogą występować we wszystkich możliwych wymiarach, jednakże i w tym przypadku warto zdecydować się na coś standardowego. Proste formy zawsze sprawdzają się najlepiej. Niestandardowe rozmiary mogą natomiast wyraźnie podwyższyć koszt całego zamówienia.