Dywan w domu

Nie każdy lubi i nie każdy ma, ale dywan to wspaniały element nie tylko dekoracyjny ale przede wszystkim ocieplający pomieszczenie. Dywan w salonie, łazience czy sypialni nie tylko nada przytulności pomieszczeniom, w którym zostanie umieszczony, ale również pozwoli na chodzenie po dywanie na boso, co będzie przyjemnością nie tak jak w przypadku gładkich, zimnych, wyłożonych panelami czy płytkami podłóg. Dywan nadaje się świetnie nie tylko do salonu, ale będzie również użyteczny w innych częściach domu.

Jaki dywan wybrać?

Dywan we wzory czy jednokolorowy, jasny czy ciemny, z krótkim włosiem czy shaggy. Tak na prawdę wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz od tego czy mamy w domu dzieci. Jeżeli mamy małe dzieci, to dywan w salonie umożliwi im swobodne poruszanie się po miękkiej powierzchni, natomiast trzeba pamiętać również o tym, by dywan był dobrze wyczyszczony odkurzony, tak aby dziecko nie wzięło niczego do buzi i nie przechadzało się na czworaka bo skupiskach bakterii i kurzu. Jeżeli mamy większą rodzinę i lubimy grać w planszówki, dywan to świetna powierzchnia na której można wygodnie usiąść i się położyć oraz miejsce na którym rozłożymy grę i pomieści się dokoła gry znacznie więcej osób niż na przykład na krzesłach czy kanapie. Dodatkowo, podczas seansów filmowych w większym gronie będzie można swobodnie usiąść na dywanie i oglądać film opierając plecy o dolną część sofy.

Dywan w sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym najczęściej się rozbieramy, przebieramy, chodzimy na boso, również wstając rano z łóżka. Ważne aby stopy miały miło i ciepło przy pierwszym zetknięciu się z podłogą. Ciepłe kapcie to może być dobre rozwiązanie, jednakże miły w dotyku dywan będzie znacznie przyjemniejszy i wygodniejszy. Ponadto odpowiednio dobrany kolorystycznie dywan będzie interesująco wyglądał jako element dekoracyjny wnętrza.

Dywaniki łazienkowe

W łazience z wodą mamy styczność na każdym kroku, wychodząc spod prysznica bardzo często krople wody mogą się wychlapać na ziemię. Dywanik łazienkowy będzie idealnym pochłaniaczem wilgoci, a ponadto wychodząc spod prysznica będziemy mieć przyjemną w dotyku powierzchnię, na którym możemy postawić stopy. Dywanik łazienkowy to również ładny dodatek do pomieszczenia, a ciekawy design będzie idealną dekoracją każdej łązienki. W łazience możemy mieć zarówno dywanik przy prysznicu, przy toalecie bądź jeden na środku łazienki. Wszystko zależy od tego, co jest dla nas niezbędne i na jaką aranżację i wyposażenie mamy ochotę.